Anasayfa » Bahamalar Para Birimi

Bahamalar Para Birimi

Bahamalar Para Birimi: Kısaca tanımak gerekirse, bir ülkede farklı amaçlarla kullanılan ülkeye ait olan para biçimidir. Dünyadaki bütün ülkelerin bir ismi, kültürü, sınırları vb. özellikleri ve kendine has etmenleri olduğu gibi para birimlerinde ülkeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu ülkeler ekonomik güçlerinde ve kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanılmaktadır. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit edilmektedir.

Bahama Doları (BSD) Nerenin Para Birimi, Bahamalar Para Birimi Nedir?

Para biriminin genel özellikleri; Bahama doları Bahamalar para birimidir. Para birimi kodu BSD kısaltması şeklinde ve $ sembolü şeklinde kullanılır. 1 Bahamalar doları 100 bölünmüş cent şeklinde kullanılmaktadır. Madeni para 9 bölüm şekilde kullanılmaktadır($0.01 , $0.05 , $0.1 , $0.15 , $0.25 , $0.50 , $1 , $2 ve $5). Banknot olarak 9 kağıt para şeklinde kullanılmıştır($0.5 , $1 , $2 , $3 , $5 , $10 , $20 , $50 ve $100). Bahama doları 1966 yılından itibaren Bahamalar doları kullanılmaktadır. Bahamalar da para basma yetkisi Bahamalar Merkez Bankası aittir ve bu kurum tarafından denetlenmektedir.

BSD Döviz Çevirici

Aşağıda yer alan döviz çeviriciyi kullanarak kurunu öğrenmek istediğiniz para birimini seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Amount
From :
To :

Bahamalar Hakkında

Bahamalar Para Birimi, resmi adıyla Bahamalar Milletler Topluluğu Kuzey Amerika’da bulunan ülkelerden biridir. Komşuları, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin güneydoğu kıyısı açıklarında Küba ve Hispanyola’nın (Haiti ve Dominik Cumhuriyeti) kuzeyinde yer alır. Bahamalar yüz ölçümü 86.600 km². Yüz ölçümü olarak dünya da yüz on dördüncü yer alan ülkedir.

Bahamalar Para Birimi