Anasayfa » Namibya Para Birimi

Namibya Para Birimi

Namibya Para Birimi: Kısaca tanımlamak gerekirse, bir ülkede farklı amaçlarla kullanılan ülkeye ait olan para biçimidir. Dünyadaki bütün ülkelerin bir ismi, kültürü, sınırları vb. özellikleri ve kendine has etmenleri olduğu gibi para birimlerinde ülkeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu ülkeler ekonomik güçlerinde ve kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanılmaktadır. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit edilmektedir.

Namibya Doları (NAD) Nerenin Para Birimi? Namibya Para Birimi Nedir?

Para biriminin genel özellikleri; Namibya Doları Namibya’nın para birimidir. Para birimi kodu NAD kısaltması, sembolü ise N$ şeklinde ifade edilir. Madeni para 5 bölüm şekilde kullanılmaktadır(5, 10, 50 cents, $1, $5). Banknot olarak 5 kağıt para şeklinde kullanılmıştır ($10, $20, $50, $100, $200). Namibya’nın para basma yetkisi Namibya Merkez Bankası olup, bu kurum tarafından denetlenmektedir.

NAD Döviz Çevirici

Aşağıda yer alan döviz çeviriciyi kullanarak kurunu öğrenmek istediğiniz para birimlerini seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Amount
From :
To :

Namibya Hakkında

Resmi ismiyle Namibya Cumhuriyeti, konumu incelendiğinde; Kuzeyinde Zambiya ve Angola, doğusunda Botsvana, güneyinde ve doğusunda Güney Afrika Cumhuriyeti gibi ülkeler yer almaktadır. Ülkenin başkenti Windhoek şehridir. Ülkenin yüz ölçümü 824.268 km²’dir. Yüz ölçümü olarak Dünya sıralamasında otuz beşinci sırada yer alan ülkedir.

Namibya Merkez Bankası Resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Ülkelerin Para Birimi sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz…

Namibya Para Birimi