Anasayfa » Paraguay Para Birimi

Paraguay Para Birimi

Paraguay Para Birimi: Kısaca tanımlamak gerekirse, bir ülkede farklı amaçlarla kullanılan ülkeye ait olan para biçimidir. Dünyadaki bütün ülkelerin bir ismi, kültürü, sınırları vb. özellikleri ve kendine has etmenleri olduğu gibi para birimlerinde ülkeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu ülkeler ekonomik güçlerinde ve kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanılmaktadır. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit edilmektedir.

Paraguay Guaranisi (PYG) Nerenin Para Birimi? Paraguay Para Birimi Nedir?

Para biriminin genel özellikleri; Paraguay Guaranisi Paraguay’ın para birimidir. Para birimi kodu PYG kısaltması, sembolü ise Gs şeklinde ifade edilir. Madeni para 4 bölüm şekilde kullanılmaktadır(50, 100, 500 & 1,000 guaraníes). Banknot olarak 7 kağıt para şeklinde kullanılmıştır (1,000, 2,000, 5,000, 10,000, 20,000, 50,000 & 100,000 guaranies). Paraguay’ın para basma yetkisi Paraguay Merkez Bankası olup, bu kurum tarafından denetlenmektedir.

PYG Döviz Çevirici

Aşağıda yer alan döviz çeviriciyi kullanarak kurunu öğrenmek istediğiniz para birimlerini seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Amount
From :
To :

Paraguay Hakkında

Resmi ismiyle Paraguay Cumhuriyeti, konumu incelendiğinde; güneyinde ve güneybatısında Arjantin, kuzeyinde ve kuzeydoğusunda Brezilya ve kuzeybatısında ise Bolivya gibi ülkeler bulunmaktadır. Ülkenin başkenti ve en büyük kenti Asunción şehridir. Ülkenin yüz ölçümü 406.752 km²’dir. Yüz ölçümü olarak Dünya sıralamasında altmışıncı sırada yer alan ülkedir.

Paraguay Merkez Bankası Resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Ülkelerin Para Birimi sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz…

Paraguay Para Birimi