Anasayfa » Uruguay Para Birimi

Uruguay Para Birimi

Uruguay Para Birimi: Dünyadaki bütün ülkelerin bir ismi, kültürü, sınırları vb. özellikleri ve kendine has etmenleri olduğu gibi para birimlerinde ülkeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Para birimi, Bir ülkede farklı amaçlarla kullanılan ülkeye ait olan para biçimidir. Bu ülkeler ekonomik güçlerinde ve kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanılmaktadır. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit edilmektedir.

Uruguay Pesosu (UYU) Nerenin Para Birimi? Uruguay Para Birimi Nedir?

Para biriminin genel özellikleri; Uruguay Pesosu Uruguay’ın para birimidir. Para birimi kodu UYU kısaltması, sembolü ise $U şeklinde ifade edilir. Madeni para 4 bölüm şekilde kullanılmaktadır($1, $2, $5, $10). Banknot olarak 7 kağıt para şeklinde kullanılmıştır ($20, $50, $100, $200, $500, $1000, $2000). Uruguay’ın para basma yetkisi Uruguay Merkez Bankası olup, bu kurum tarafından denetlenmektedir.

UYU Döviz Çevirici

Aşağıda yer alan döviz çeviriciyi kullanarak kurunu öğrenmek istediğiniz para birimlerini seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Amount
From :
To :

Uruguay Hakkında

Resmi ismiyle Uruguay Cumhuriyeti, konumu incelendiğinde; Güney Amerika’da bölgesinde yer alan Uruguay’ın, batı ve güney batı kısmında Arjantin, kuzeyin ve kuzeydoğusu kısmında ise Brezilya gibi ülkeler yer almaktadır. Ülkenin başkenti ve en büyük kenti Montevideo şehridir. Ülkenin yüz ölçümü 181.034 km²’dir. Yüz ölçümü olarak Dünya sıralamasında doksan birinci sırada yer alan ülkedir.

Uruguay Para Birimi
2000 Uruguay Pesosu