Anasayfa » Venezuela Para Birimi

Venezuela Para Birimi

Venezuela Para Birimi: Dünyadaki bütün ülkelerin bir ismi, kültürü, sınırları vb. özellikleri ve kendine has etmenleri olduğu gibi para birimlerinde ülkeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Para birimi, Bir ülkede farklı amaçlarla kullanılan ülkeye ait olan para biçimidir. Bu ülkeler ekonomik güçlerinde ve kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanılmaktadır. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit edilmektedir.

Venezuela Bolivarı (VEF) Nerenin Para Birimi? Venezuela Para Birimi Nedir?

Para biriminin genel özellikleri; Venezuela Bolivarı Venezuela’nın para birimidir. Para birimi kodu VEF kısaltması, sembolü ise Bs.F. şeklinde ifade edilir. Madeni para 7 bölüm şekilde kullanılmaktadır(Bs.F. 0.01; 0.05; 0.10; 0.12½; 0.25; 0.50; 1). Banknot olarak 6 kağıt para şeklinde kullanılmıştır (Bs.F. 2; 5; 10; 20; 50; 100). Venezuela’nın para basma yetkisi Venezuela Merkez Bankası olup, bu kurum tarafından denetlenmektedir.

VEF Döviz Çevirici

Aşağıda yer alan döviz çeviriciyi kullanarak kurunu öğrenmek istediğiniz para birimlerini seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Amount
From :
To :

Venezuela Hakkında

Resmi ismiyle Venezuela Cumhuriyeti, konumu incelendiğinde; Güney Amerika’nın kuzey kısmında yer alan Venezuela’nın, kuzeyinde Karayip Denizi, doğusunda Guyana, güneyinde Brezilya ve batısında Kolombiya Brezilya gibi ülkeler ve deniz yer almaktadır. Ülkenin başkenti ve en büyük kenti Caracas şehridir. Ülkenin yüz ölçümü 912.050 km²’dir. Yüz ölçümü olarak Dünya sıralamasında otuz üçüncü sırada yer alan ülkedir.

Venezuela Para Birimi