Anasayfa » Bahamalar Başkenti

Bahamalar Başkenti

Bahamalar Başkenti: Başkent kavramı, bir devletin yönetim merkezi olan şehir şeklinde tanımlanabilir. Bir ülkedeki hükûmet merkezidir. Bazı yönetim şekillerinde, başkent hükümdarın sürekli ikamet ettiği şehri temsil eder. Bir ülke, yönetim biçimine ve politik nedenlerden dolayı birden fazla başkent tayin edebilmektedir. Diplomatik ilişki içerisinde bulunulan ülkelerin büyükelçilikleri gibi yetkinlikler genellikle ülkelerin başkentinde yer alır.

Nassau Nerenin Başkenti? Bahamalar Başkenti Neresi?

Bahamalar’ın Başkenti, Bahamalar’ın başkenti Nassau şehridir ve aynı zamanda bir eyalettir. Birçok ülke de olduğu gibi devletin yönetim merkezi Nassau’da yer almakta olup, Nassau Municipality kurumu tarafından yürütülmektedir. Bahamalar’ın Nassau da olmak üzere ülke için birçok açıdan önemli olan şehirler; Acklins ve Crooked Adaları, Bimini, Cat Adaları, Exuma ve Grand Bahama gibi ada bölgeleridir.

Nassau Ne Zaman Başkent Oldu?

Bahamaların başkenti olan Nassau ada şehrinin ne zaman başkenti olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Bahamalar Başkenti

Nassau Hakkında

Bahamalar başkenti, Nassau bir ada kenti olup, kentin coğrafi ve genel özelliklerine bakıldığında; Doğusunda Eleuthera ve Abaco yer almakta olup, batısında Andros, güneyinde ise Büyük Exuma gibi adalar ve şehirler yer almaktadır. Kentin yüz ölçümü 13.880 km²’dir. Yüz ölçümü olarak Bahamalar sıralamasında birinci sırada yer alan şehirdir. Nassau’nun ülkede yer alan şehirlerin nüfus sıralamasında birinci sırada yer almaktadır.