Anasayfa » Güney Kore Para Birimi

Güney Kore Para Birimi

Güney Kore Para Birimi: Bir ülkede farklı amaçlarla kullanılan ülkeye ait olan para biçimidir. Dünyadaki bütün ülkelerin bir ismi, kültürü, sınırları vb. özellikleri ve kendine has etmenleri olduğu gibi para birimlerinde ülkeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu ülkeler ekonomik güçlerinde ve kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanılmaktadır. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit edilmektedir.

Won (KRW) Nerenin Para Birimi? Güney Kore Para Birimi Nedir?

Para biriminin genel özellikleri; Güney Kore Wonu Güney Kore para birimidir. Para birimi kodu KRW kısaltması, sembolü ise  ₩ şeklinde ifade edilir. Madeni para 4 bölüm şekilde kullanılmaktadır(₩10, ₩50, ₩100, ₩500). Banknot olarak 4 kağıt para şeklinde kullanılmıştır( ₩1000, ₩5000, ₩10000, ₩50000). Güney Kore’de para basma yetkisi Kore Bankası ve bu kurum tarafından denetlenmektedir.

KRW Döviz Çevirici

Aşağıda yer alan döviz çeviriciyi kullanarak kurunu öğrenmek istediğiniz para birimini seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Amount
From :
To :

Güney Kore Hakkında

Güney Kore Para Birimi, resmi ismiyle Kore Cumhuriyeti bağlı özerk bir ülkedir. Doğu Asya’da Kore Yarımadası’nın güney kısmını oluşturan ve Kuzey Kore ile kara sınırını paylaşan, Doğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin başkenti Seul olup küresel şehirler arasında yer almaktadır. Ülkenin yüz ölçümü 100.210 km²’dir. Yüz ölçümü olarak dünya da yüz dokuzuncu sırada yer alan ülkedir.

Güney Kore Para Birimi

Güney Kore Merkez Bankası Resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Ülkelerin Para Birimi sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz…