Anasayfa » Küba Para Birimi

Küba Para Birimi

Küba Para Birimi: Kısaca tanımlamak gerekirse, bir ülkede farklı amaçlarla kullanılan ülkeye ait olan para biçimidir. Dünyadaki bütün ülkelerin bir ismi, kültürü, sınırları vb. özellikleri ve kendine has etmenleri olduğu gibi para birimlerinde ülkeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu ülkeler ekonomik güçlerinde ve kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanılmaktadır. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit edilmektedir.

Küba Pesosu (KWD) Nerenin Para Birimi? Küba Para Birimi Nedir?

Para biriminin genel özellikleri; Küba Pesosu Küba’nın para birimidir. Para birimi kodu KWD kısaltması, sembolü ise  $MN şeklinde ifade edilir. Madeni para 7 bölüm şekilde kullanılmaktadır(1c, 5¢, 20¢, 50¢, $1, 10¢, 25¢). Banknot olarak 7 kağıt para şeklinde kullanılmıştır($1, $3, $5, $10, $20, $50 ve $100). Küba’nın para basma yetkisi Küba Merkez Bankası olup, bu kurum tarafından denetlenmektedir.

KWD Döviz Çevirici

Aşağıda yer alan döviz çeviriciyi kullanarak kurunu öğrenmek istediğiniz para birimlerini seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Amount
From :
To :

Küba Hakkında

Resmi ismiyle Küba Cumhuriyeti, konumu incelendiğinde; Kuzeyinde Birleşik Devletler ve Bahamalar, batısında Meksika, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika gibi ülkeler ve adalar yer almaktadır. Ülkenin başkenti ve en büyük şehri Havana şehridir. Ülkenin yüz ölçümü 109.884 km²’dir. Yüz ölçümü olarak Dünya sıralamasında yüz altıncı sırada yer alan ülkedir.

 Küba Merkez Bankası Resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Ülkelerin Para Birimi sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz…

Küba Para Birimi