Anasayfa » Moritanya Para Birimi

Moritanya Para Birimi

Moritanya Para Birimi: Kısaca tanımlamak gerekirse, bir ülkede farklı amaçlarla kullanılan ülkeye ait olan para biçimidir. Dünyadaki bütün ülkelerin bir ismi, kültürü, sınırları vb. özellikleri ve kendine has etmenleri olduğu gibi para birimlerinde ülkeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu ülkeler ekonomik güçlerinde ve kültürel yapılarına özgü para birimleri ve sembolleri kullanılmaktadır. Uluslararası ticaretlerde anlaşmalara bağlı olarak hangi paranın kullanılacağı ve değeri tespit edilmektedir.

Moritanya Ouguiyası (MRO) Nerenin Para Birimi? Moritanya Para Birimi Nedir?

Para biriminin genel özellikleri; Moritanya Ouguiyası Moritanya’nın da para birimidir. Para birimi kodu MRO kısaltması, sembolü ise UM şeklinde ifade edilir. Madeni para 6 bölüm şekilde kullanılmaktadır(1 khoums (1/5 Ouguiya), 1, 5, 10, 20, 50 ouguiya). Banknot olarak 9 kağıt para şeklinde kullanılmıştır (100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 ouguiya). Moritanya’nın para basma yetkisi Moritanya Merkez Bankası olup, bu kurum tarafından denetlenmektedir.

MRO Döviz Çevirici

Aşağıda yer alan döviz çeviriciyi kullanarak kurunu öğrenmek istediğiniz para birimlerini seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Amount
From :
To :

Moritanya Hakkında

Resmi ismiyle Moritanya İslam Cumhuriyeti, konumu incelendiğinde; kara sınırlarında Cezayir, Mali, Senegal, Batı Sahra ve Atlas Okyanusu gibi ülkeler ve bölgeler yerler bulunmaktadır. Ülkenin başkenti Nuakşot şehridir. Ülkenin yüz ölçümü 1.025.520 km²’dir. Yüz ölçümü olarak Dünya sıralamasında yirmi dokuzuncu sırada yer alan ülkedir.

Moritanya Merkez Bankası Resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Ülkelerin Para Birimi sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz…

Moritanya Para Birimi